22 Temmuz 2010 Perşembe

Çeyiz Toplama

Dün akşam Hürremlerdeydim.
Şimdiye dek aldığı tüm çeyiz eşyalarını koliledik. Güle oynaya, sanki burdan giden o değilmiş gibi.. Olayı dramatikleştirmek gibi bir şey söz konusu değil elbette ama, konuya bu kadar uzak kalınmaz ki. Sanki onun eşyaları değil gidecek olan ve sanki o değil Adana'ya yerleşecek olan... Hay Allah... Bi zaman dank edicek kafamıza ama ne zaman hadi hayırlısı. O da burda bahsetmiş çeyiz toplama merasiminden :)

Koliye paketlenip koyulan herşeyi görmezsem olmazdı tabiiki, o nee, onun içinde ne var, dur bakıcam. Aaa ne güzelmiş, herşey ihtiyaçmış, .... nidaları eşliğinde herşey yerini bulmak üzere hazırlandı.


Kolilerinde üzerine yazdık, banyo eşyaları diye. Bu kolide banyo takımı var, banyolardan biri krem rengi biri siyah biri mmmm unuttum şimdi o renkli olacak..Hürrem hep iş bitici olmuştur. İşleri sarkıtmadan, sallamadan, çabucak yapar... Hani mıy mıy insanlar vardır ya onlara tahammülü kesinlikle yoktur.Geldiğinde bu fincanlarda kahve içicez. Bu fincanlarda kahve içicez ... derken içim huzur doldu. Arkadaşımın kendi  dünyasını görmek keyifli olacak. Allah ağız tatlarını bozmasın.  Fotoğraftaki Nünay'ım canımmmm kahkahasını en çok sevdiğim kadın... O da farkında değil ne olduğunun, bir yandan herşeyini götürme derken.... Çocukları ve ailesine kadınlık yapan iffetli insan... Ne diyeyimki, çok seviyorum onuda. Hürrem'i topluma kazandırdığı için :)


Dün akşamımızda böyle geçti. Bu aralar tatil alışverişleri, evlenen arkadaşların kınaları, düğünleri derken... Hareketli bir yaz, keyifli, huzurlu geçen günler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder